RES 10 OHM 1% 2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesWN
Product StatusActive
Resistance10 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.449" L (4.57mm x 11.40mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-WNC10RFETR-ND,WNC10RFECT-ND
in stockINR 231.57
Ohmite
1 1
Ohmite WNC10RFETR-ND,WNC10RFECT-ND
Sku: TT-DKEY-WNC10RFETR-ND,WNC10RFECT-ND
Description of product
RES 10 OHM 1% 2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesWN
Product StatusActive
Resistance10 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesNon-Inductive
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial