TEST LEAD 22AWG YELLOW 100'
Product Attributes:
Series2722
Product StatusActive
Cable TypeTest Lead
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand26/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.100" (2.54mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.032" (0.81mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage5000V
Operating Temperature-80°C ~ 80°C
Jacket ColorYellow
Ratings-
Features-
Grade-
QualificationMIL-I-3930A Type JP
TT-DKEY-W2722Y-100-ND
in stockINR 5438.88
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics W2722Y-100-ND
Sku: TT-DKEY-W2722Y-100-ND
Description of product
TEST LEAD 22AWG YELLOW 100'
Product Attributes:
Series2722
Product StatusActive
Cable TypeTest Lead
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand26/36
Length100.0' (30.5m)
Voltage5000V