TEST LEAD 30AWG 150V BLACK 50'
Product Attributes:
Series2420
Product StatusActive
Cable TypeTest Lead
Wire Gauge30 AWG
Conductor Strand41/46
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialFluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter0.019" (0.50mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0035" (0.089mm)
Length50.00' (15.24m)
Voltage150V
Operating Temperature-150°C ~ 150°C
Jacket ColorBlack
Ratings-
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-W2420/30B-50-ND
in stockINR 8231.039999999999
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics W2420/30B-50-ND
Sku: TT-DKEY-W2420/30B-50-ND
Description of product
TEST LEAD 30AWG 150V BLACK 50'
Product Attributes:
Series2420
Product StatusActive
Cable TypeTest Lead
Wire Gauge30 AWG
Conductor Strand41/46
Conductor MaterialCopper, Bare
Length50.00' (15.24m)
Voltage150V