SOLDERING IRON 100W 120V
Product Attributes:
SeriesWeller®
Product StatusActive
TypeIron
Tip Temperature600°F/700°F/800°F (316°C/371°C/427°C)
Tip TypeCT6F7
WorkstandIncluded, Not Specified
Tip Diameter0.38" (9.5mm)
Power (Watts)100W
Features-
Includes-
Voltage - Input120V
Input ConnectorNEMA 5-15P
Region UtilizedNorth America
For Use With/Related Products-
TT-DKEY-W100PG-ND
in stockINR 11997.000000000002
Apex Tool Group
1 1
Apex Tool Group W100PG-ND
Apex Tool Group W100PG-ND
Sku: TT-DKEY-W100PG-ND
Description of product
SOLDERING IRON 100W 120V
Product Attributes:
SeriesWeller®
Product StatusActive
TypeIron
Tip TypeCT6F7
Tip Diameter0.38" (9.5mm)
Power (Watts)100W
Includes-
Voltage - Input120V