FAN AXIAL 80X25MM 230VAC TERM
Product Attributes:
SeriesUF80B
Product StatusActive
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H
Width25.00mm
Air Flow24.0 CFM (0.672m³/min)
Static Pressure0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise35.0dB(A)
Power (Watts)14.00W
RPM3100 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Approval AgencyCE, cUL, TUV, UL
Weight0.617 lb (279.87 g)
TT-DKEY-UF80B23-BTHR-ND
in stockINR 2972.16
Mechatronics Fan Group
1 1
Mechatronics Fan Group UF80B23-BTHR-ND
Sku: TT-DKEY-UF80B23-BTHR-ND
Description of product
FAN AXIAL 80X25MM 230VAC TERM
Product Attributes:
SeriesUF80B
Product StatusActive
Voltage - Rated230VAC
Width25.00mm
Air Flow24.0 CFM (0.672m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise35.0dB(A)
Power (Watts)14.00W
RPM3100 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-