68a069f3c8ce050eb0862d3b SS36F-JSCJ-60V Independent Type 3A 700mV@3A DO-214AD Schottky Diodes ROHS https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a069f4c8ce050eb0862d3d/1655smaf2-1.jpg
SS36F-JSCJ-60V Independent Type 3A 700mV@3A DO-214AD Schottky Diodes ROHS.
Note: Images for reference only.
Specifications:
Manufacturer: Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
Package: DO-214AD
Reverse Leakage Current (Ir): 500uA@60V
Voltage – DC Reverse(Vr): 60V
Diode Configuration: Independent Type
Current – Rectified: 3A
Voltage – Forward(Vf@If): 700mV@3A
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x SS36F-JSCJ-60V Independent Type 3A 700mV@3A DO-214AD Schottky Diodes ROHS
TT-RB-R221234
in stockINR 5
1 1
1655SMAF2-1.jpg
Sku: TT-RB-R221234
Description of product
Specifications:
Package: DO-214AD
Voltage – DC Reverse(Vr): 60V
Current – Rectified: 3A
Package Includes: