RES 36K OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
SeriesRNMF (Mini)
Product StatusActive
Resistance36 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-S36KCATR-ND,S36KCACT-ND
in stockINR 14.4
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc S36KCATR-ND,S36KCACT-ND
Sku: TT-DKEY-S36KCATR-ND,S36KCACT-ND
Description of product
RES 36K OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
SeriesRNMF (Mini)
Product StatusActive
Resistance36 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial