POT 100K OHM 2W CARBON LINEAR
Product StatusActive
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Actuator TypeSlotted
Actuator Length0.625" (15.88mm)
Actuator Diameter0.249" (6.32mm)
Bushing Thread3/8-32
Mounting TypePanel Mount
TT-DKEY-RV4L104C-ND
in stockINR 3165.12
Precision Electronics Corporation
1 1
Precision Electronics Corporation RV4L104C-ND
Sku: TT-DKEY-RV4L104C-ND
Description of product
POT 100K OHM 2W CARBON LINEAR
Product StatusActive
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Actuator TypeSlotted