RES 100 OHM 1% 30W TO220-2
Product Attributes:
SeriesPWR221T-30
Product StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-50°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-2 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220-2
Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.760" (19.30mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-PWR221T-30-1000F-ND
in stockINR 683.5500000000001
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. PWR221T-30-1000F-ND
Sku: TT-DKEY-PWR221T-30-1000F-ND
Description of product
RES 100 OHM 1% 30W TO220-2
Product Attributes:
SeriesPWR221T-30
Product StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionThick Film