SLIDE POT 100K OHM 0.2W TOP 60MM
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Power (Watts)0.2W, 1/5W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop
Fader TypeStandard, LED
Travel Range60mm
Size / DimensionRectangular - 2.953" L x 0.354" W x 0.276" H (75.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TT-DKEY-PTL60-15O1-104B2-ND
in stockINR 381.6
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. PTL60-15O1-104B2-ND
Sku: TT-DKEY-PTL60-15O1-104B2-ND
Description of product
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Power (Watts)0.2W, 1/5W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop
Fader TypeStandard, LED
Travel Range60mm