68a2d761495e0ff0a1269051 PT10LV10-103A2020-PM-S-Amphenol ICC-±20% ±300ppm/℃ 150mW 10kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a2d762495e0ff0a1269053/download-3-5.jpg
PT10LV10-103A2020-PM-S-Amphenol ICC-±20% ±300ppm/℃ 150mW 10kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS.
Note: Images for reference only.
Specifications:
Manufacturer: Amphenol
Package: Plugin
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±300ppm/℃
Power(Watts): 150mW
Number of Turns: 1
Resistance: 10kΩ
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x PT10LV10-103A2020-PM-S-Amphenol ICC-±20% ±300ppm/℃ 150mW 10kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TT-RB-R195570
in stockINR 70
1 1
download-3-5.jpg
Sku: TT-RB-R195570
Description of product
Specifications:
Manufacturer: Amphenol
Package: Plugin
Tolerance: ±20%
Power(Watts): 150mW
Number of Turns: 1
Resistance: 10kΩ
Package Includes: