68a0487dde7d1655e4415e0b Pro-Range Planetary BLDC Motor 24V 11RPM 225.63 N-cm PG28BL-462K https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a0487ede7d1655e4415e0d/812259.jpg
This is a 24V DC planetary motor which has a gearbox of 28 mm diameter. The planetary type gearbox of this motor has a 462: 1 reduction ratio which produces 11 RPM with the torque value of around 225.63 Ncm
We have 12V and 24V DC Planetary geared motors with RPM range from 10 to 1700 with the torque capacity of more than 200 N-cm, do not forget to check them out
Compatible Motor Bracket: EasyMech Universal Bracket For  Planetary DC Geared Motor (Bend)
Features :
  1. Brushless permanent magnet DC motor
  2. Variable speed and reversible
  3. Planetary Gear Box
Package Includes :
1 x Pro-Range Planetary BLDC Motor 24V 11RPM 225.63 N-cm PG28BL-462K
1 x 6-pin connecting Cable
TT-RB-812259
in stockINR 3141
1 1
812259.jpg
Pro-Range Planetary BLDC Motor 24V 11RPM 225.63 N-cm PG28BL-462K
Sku: TT-RB-812259
Description of product
  3. Planetary Gear Box
Package Includes :