68a5a9bd7dafd0ddf81706f6 Pro-Range , 0~150psi, 0.5~4.5V, NPT1/4, Pressure Transducer PR12-P120-150-1/4 https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a5a9bf7dafd0ddf8170717/r214160-1.jpg
This is a durable and compact Pressure Transducer designed to accurately measure pressures up to 150 psi. It features both NPT1/4  threaded connections, offering flexible installation options to suit a wide range of system requirements. With its reliable performance and Tenet Technetronicsst construction, this sensor is ideal for use in pneumatic systems, HVAC, automotive, and general industrial applications.
Note :For more information, refer the datasheet in attachments.
Features:
  1. Pressure range: 0~150psi
  2. Output signal: 0.5–4.5V (with 5V supply)
  3. Thread type: NPT1/4
Package Includes:
1 x Pro-Range PR12-P120-150-1/4 Pressure Transducers
TT-RB-R214160
in stockINR 1374
1 1
R214160-1.jpg
Pro-Range , 0~150psi, 0.5~4.5V, NPT1/4, Pressure Transducer PR12-P120-150-1/4
Sku: TT-RB-R214160
Description of product
  1. Pressure range: 0~150psi