RES 3.3 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Attributes:
SeriesNFR25H
Product StatusActive
Resistance3.3 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Fusible, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-PPC3.3BTR-ND,PPC3.3BCT-ND
in stockINR 54.72
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PPC3.3BTR-ND,PPC3.3BCT-ND
Sku: TT-DKEY-PPC3.3BTR-ND,PPC3.3BCT-ND
Description of product
RES 3.3 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Attributes:
SeriesNFR25H
Product StatusActive
Resistance3.3 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial