RES 3.16K OHM 0.6W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesMRS25
Product StatusActive
Resistance3.16 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-PPC3.16KZTR-ND,PPC3.16KZCT-ND
in stockINR 40.455
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PPC3.16KZTR-ND,PPC3.16KZCT-ND
Sku: TT-DKEY-PPC3.16KZTR-ND,PPC3.16KZCT-ND
Description of product
RES 3.16K OHM 0.6W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesMRS25
Product StatusActive
Resistance3.16 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-