RES 130 OHM 1W 5% AXIAL
Product Attributes:
SeriesPR01
Product StatusActive
Resistance130 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-PPC130W-1TR-ND,PPC130W-1CT-ND
in stockINR 37.665000000000006
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PPC130W-1TR-ND,PPC130W-1CT-ND
Sku: TT-DKEY-PPC130W-1TR-ND,PPC130W-1CT-ND
Description of product
RES 130 OHM 1W 5% AXIAL
Product Attributes:
SeriesPR01
Product StatusActive
Resistance130 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial