RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesSFR16S
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-PPC10.0KXTR-ND,PPC10.0KXCT-ND
in stockINR 34.875
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PPC10.0KXTR-ND,PPC10.0KXCT-ND
Sku: TT-DKEY-PPC10.0KXTR-ND,PPC10.0KXCT-ND
Description of product
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesSFR16S
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial