68b2bdf12e957ef129bfb416 PIC18LF47K40-I/PT-MICROCHIP-8 Bit MCU, XLP, PIC18 Family PIC18F K4x Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 128 KB, 44 Pins https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68b2bdf32e957ef129bfb418/150c04-076pt44-1.jpg
PIC18LF47K40-I/PT-MICROCHIP-8 Bit MCU, XLP, PIC18 Family PIC18F K4x Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 128 KB, 44 Pins
Note: Images for reference only.
Specifications:
Product Range: PIC18 Family PIC18F K4x Series Microcontrollers
Operating Frequency Max: 64MHz
No. of Pins: 44Pins
No. of I/O’s: 35I/O’s
RAM Memory Size: 4KB
ADC Resolution: 10Bit
Supply Voltage Max: 3.6V
Operating Temperature Max: 85°C
MCU Family: PIC18
Qualification: –
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Device Core: PIC18
Program Memory Size: 128KB
IC Case / Package: TQFP
Interfaces: EUSART, I2C, SPI
ADC Channels: 35Channels
Supply Voltage Min: 1.8V
Operating Temperature Min: -40°C
IC Mounting: Surface Mount
MCU Series: PIC18F K4x
Package Includes:
1 x PIC18LF47K40-I/PT-MICROCHIP-8 Bit MCU, XLP, PIC18 Family PIC18F K4x Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 128 KB, 44 Pins
TT-RB-R207854
in stockINR 356
1 1
150C04-076PT44-1.jpg
Sku: TT-RB-R207854
Description of product
Specifications:
Operating Frequency Max: 64MHz
No. of Pins: 44Pins
No. of I/O’s: 35I/O’s
RAM Memory Size: 4KB
ADC Resolution: 10Bit
Supply Voltage Max: 3.6V
MCU Family: PIC18
Qualification: –
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Device Core: PIC18
Program Memory Size: 128KB
IC Case / Package: TQFP
Interfaces: EUSART, I2C, SPI
ADC Channels: 35Channels
Supply Voltage Min: 1.8V
IC Mounting: Surface Mount
MCU Series: PIC18F K4x
Package Includes: