68b2bdffe0ed339e36eaa1ac PIC18F26Q10-I/SP-MICROCHIP-8 Bit MCU, PIC18 Family PIC18F2xQ10 Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 64 KB, 28 Pins, SPDIP https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68b2be01e0ed339e36eaa1ae/150c04-070sppj28-top-view-2.jpg
PIC18F26Q10-I/SP-MICROCHIP-8 Bit MCU, PIC18 Family PIC18F2xQ10 Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 64 KB, 28 Pins, SPDIP
Note: Images for reference only.
Specifications:
Product Range: PIC18 Family PIC18F2xQ10 Series Microcontrollers
Operating Frequency Max: 64MHz
No. of Pins: 28Pins
No. of I/O’s: 25I/O’s
RAM Memory Size: 3.5KB
ADC Resolution: 10Bit
Supply Voltage Max: 5.5V
Operating Temperature Max: 85°C
MCU Family: PIC18
Qualification: –
Device Core: PIC18
Program Memory Size: 64KB
IC Case / Package: SPDIP
Interfaces: EUSART, I2C, SPI
ADC Channels: 24Channels
Supply Voltage Min: 1.8V
Operating Temperature Min: -40°C
IC Mounting: Through Hole
MCU Series: PIC18F2xQ10
Package Includes:
1 x PIC18F26Q10-I/SP-MICROCHIP-8 Bit MCU, PIC18 Family PIC18F2xQ10 Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 64 KB, 28 Pins, SPDIP
TT-RB-R207948
in stockINR 300
1 1
150C04-070SPPJ28-Top-View-2.jpg
Sku: TT-RB-R207948
Description of product
Specifications:
Operating Frequency Max: 64MHz
No. of Pins: 28Pins
No. of I/O’s: 25I/O’s
RAM Memory Size: 3.5KB
ADC Resolution: 10Bit
Supply Voltage Max: 5.5V
MCU Family: PIC18
Qualification: –
Device Core: PIC18
Program Memory Size: 64KB
IC Case / Package: SPDIP
Interfaces: EUSART, I2C, SPI
ADC Channels: 24Channels
Supply Voltage Min: 1.8V
IC Mounting: Through Hole
MCU Series: PIC18F2xQ10
Package Includes: