68b2be0a3db561cdcce0b85d PIC18F24K20-I/SS-MICROCHIP-8 Bit MCU, Flash, PIC18 Family PIC18F K2x Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 16 KB, 28 Pins https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68b2be0b3db561cdcce0b85f/150c04-073ss28-3.jpg
PIC18F24K20-I/SS-MICROCHIP-8 Bit MCU, Flash, PIC18 Family PIC18F K2x Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 16 KB, 28 Pins
Note: Images for reference only.
Specifications:
Product Range: PIC18 Family PIC18F K2x Series Microcontrollers
Operating Frequency Max: 64MHz
No. of Pins: 28Pins
No. of I/O’s: 25I/O’s
RAM Memory Size: 768Byte
ADC Resolution: 10Bit
Supply Voltage Max: 3.6V
Operating Temperature Max: 85°C
MCU Family: PIC18
Qualification: AEC-Q100
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Device Core: PIC18
Program Memory Size: 16KB
IC Case / Package: SSOP
Interfaces: EUSART, I2C, SPI
ADC Channels: 10Channels
Supply Voltage Min: 1.8V
Operating Temperature Min: -40°C
IC Mounting: Surface Mount
MCU Series: PIC18F K2x
Package Includes:
1 x PIC18F24K20-I/SS-MICROCHIP-8 Bit MCU, Flash, PIC18 Family PIC18F K2x Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 16 KB, 28 Pins
TT-RB-R207841
in stockINR 365
1 1
150C04-073SS28-3.jpg
Sku: TT-RB-R207841
Description of product
Specifications:
Operating Frequency Max: 64MHz
No. of Pins: 28Pins
No. of I/O’s: 25I/O’s
RAM Memory Size: 768Byte
ADC Resolution: 10Bit
Supply Voltage Max: 3.6V
MCU Family: PIC18
Qualification: AEC-Q100
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Device Core: PIC18
Program Memory Size: 16KB
IC Case / Package: SSOP
Interfaces: EUSART, I2C, SPI
ADC Channels: 10Channels
Supply Voltage Min: 1.8V
IC Mounting: Surface Mount
MCU Series: PIC18F K2x
Package Includes: