68b2be0aa5ae76d21d9bee08 PIC18F14K22-I/ML-MICROCHIP-8 Bit MCU, Flash, PIC18 Family PIC18F K2x Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 16 KB, 20 Pins https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68b2be0ba5ae76d21d9bee0a/150c04-126ml20.jpg
PIC18F14K22-I/ML-MICROCHIP-8 Bit MCU, Flash, PIC18 Family PIC18F K2x Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 16 KB, 20 Pins
Note: Images for reference only.
Specifications:
Product Range: PIC18 Family PIC18F K2x Series Microcontrollers
Operating Frequency Max: 64MHz
No. of Pins: 20Pins
No. of I/O’s: 18I/O’s
RAM Memory Size: 512Byte
ADC Resolution: 10Bit
Supply Voltage Max: 5.5V
Operating Temperature Max: 85°C
MCU Family: PIC18
Qualification: AEC-Q100
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Device Core: PIC18
Program Memory Size: 16KB
IC Case / Package: QFN
Interfaces: EUSART, I2C, SPI
ADC Channels: 12Channels
Supply Voltage Min: 1.8V
Operating Temperature Min: -40°C
IC Mounting: Surface Mount
MCU Series: PIC18F K2x
MSL: MSL 1 – Unlimited
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x PIC18F14K22-I/ML-MICROCHIP-8 Bit MCU, Flash, PIC18 Family PIC18F K2x Series Microcontrollers, PIC18, 64 MHz, 16 KB, 20 Pins
TT-RB-R207852
in stockINR 358
1 1
150C04-126ML20.jpg
Sku: TT-RB-R207852
Description of product
Specifications:
Operating Frequency Max: 64MHz
No. of Pins: 20Pins
No. of I/O’s: 18I/O’s
RAM Memory Size: 512Byte
ADC Resolution: 10Bit
Supply Voltage Max: 5.5V
MCU Family: PIC18
Qualification: AEC-Q100
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Device Core: PIC18
Program Memory Size: 16KB
IC Case / Package: QFN
Interfaces: EUSART, I2C, SPI
ADC Channels: 12Channels
Supply Voltage Min: 1.8V
IC Mounting: Surface Mount
MCU Series: PIC18F K2x
MSL: MSL 1 – Unlimited
Package Includes: