RES 10 OHM 1% 25W TO126
Product Attributes:
SeriesKool-Pak®MP800
Product StatusActive
Resistance10 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient-20/ +50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-126-2
Supplier Device PackageTO-126
Size / Dimension0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.550" (13.97mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-MP825-10.0-1%-ND
in stockINR 1265.265
Caddock Electronics Inc.
1 1
Caddock Electronics Inc. MP825-10.0-1%-ND
Sku: TT-DKEY-MP825-10.0-1%-ND
Description of product
RES 10 OHM 1% 25W TO126
Product Attributes:
SeriesKool-Pak®MP800
Product StatusActive
Resistance10 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionThick Film
Package / CaseTO-126-2
Supplier Device PackageTO-126