RES 1 GOHM 5% 2.5W AXIAL
Product Attributes:
SeriesMaxi-Mox
Product StatusActive
Resistance1 GOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)2.5W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 210°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.310" Dia x 1.120" L (7.87mm x 28.45mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-MOX1JE-1000M-ND
in stockINR 2211.84
Ohmite
1 1
Ohmite MOX1JE-1000M-ND
Ohmite MOX1JE-1000M-ND
Sku: TT-DKEY-MOX1JE-1000M-ND
Description of product
RES 1 GOHM 5% 2.5W AXIAL
Product Attributes:
SeriesMaxi-Mox
Product StatusActive
Resistance1 GOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)2.5W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial