RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT23-3
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)25V
Frequency - Transition650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f)-
Gain-
Power - Max225mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max)-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-MMBTH10LT1GOSTR-ND,MMBTH10LT1GOSCT-ND,MMBTH10LT1GOSDKR-ND
in stockINR 38.88
onsemi
1 1
onsemi MMBTH10LT1GOSTR-ND,MMBTH10LT1GOSCT-ND,MMBTH10LT1GOSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-MMBTH10LT1GOSTR-ND,MMBTH10LT1GOSCT-ND,MMBTH10LT1GOSDKR-ND
Description of product
Transistor TypeNPN
Frequency - Transition650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f)-
Gain-
Power - Max225mW