DIODE ZENER 5.6V 300MW SOD323
Product StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.6 V
Tolerance±2%
Power - Max300 mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr1 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Qualification-
TT-DKEY-MM3Z5V6ST1GOSTR-ND,MM3Z5V6ST1GOSCT-ND,MM3Z5V6ST1GOSDKR-ND
in stockINR 20.160000000000004
onsemi
1 1
onsemi MM3Z5V6ST1GOSTR-ND,MM3Z5V6ST1GOSCT-ND,MM3Z5V6ST1GOSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-MM3Z5V6ST1GOSTR-ND,MM3Z5V6ST1GOSCT-ND,MM3Z5V6ST1GOSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOD323
Product StatusActive
Tolerance±2%
Power - Max300 mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohms