DIODE ZENER 3.6V 300MW SOD323
Product StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.6 V
Tolerance±6%
Power - Max300 mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Qualification-
TT-DKEY-MM3Z3V6T1GOSTR-ND,MM3Z3V6T1GOSCT-ND,MM3Z3V6T1GOSDKR-ND
in stockINR 20.160000000000004
onsemi
1 1
onsemi MM3Z3V6T1GOSTR-ND,MM3Z3V6T1GOSCT-ND,MM3Z3V6T1GOSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-MM3Z3V6T1GOSTR-ND,MM3Z3V6T1GOSCT-ND,MM3Z3V6T1GOSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOD323
Product StatusActive
Tolerance±6%
Power - Max300 mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms