DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10 V
Tolerance±2%
Power - Max300 mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-MM3Z10VST1GOSTR-ND,MM3Z10VST1GOSCT-ND,MM3Z10VST1GOSDKR-ND
in stockINR 20.160000000000004
onsemi
1 1
onsemi MM3Z10VST1GOSTR-ND,MM3Z10VST1GOSCT-ND,MM3Z10VST1GOSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-MM3Z10VST1GOSTR-ND,MM3Z10VST1GOSCT-ND,MM3Z10VST1GOSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10 V
Tolerance±2%
Power - Max300 mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohms