6899c8e97289740bdd9973e3 MC1206B104M250CT-MULTICOMP PRO-CERAMIC CAPACITOR, 0.1UF, 25V, X7R, 20%, 1206 https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6899c8ea7289740bdd9973e5/1709234.png
MC1206B104M250CT-MULTICOMP PRO-CERAMIC CAPACITOR, 0.1UF, 25V, X7R, 20%, 1206
Specifications:
Capacitance: 0.1µF
Tolerance: 20%
Case/ Package: 1206 [3216 Metric]
Operating Temperature Min:
Operating Temperature Max: 125°C
Package Includes:
1 x MC1206B104M250CT-MULTICOMP PRO-CERAMIC CAPACITOR, 0.1UF, 25V, X7R, 20%, 1206
TT-RB-R109097
in stockINR 14
1 1
1709234.png
Sku: TT-RB-R109097
Description of product
Specifications:
Capacitance: 0.1µF
Tolerance: 20%
Operating Temperature Min:
Package Includes: