MOTOR INDUCT 90MM 100V 90W
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TypeAC Motor
FunctionStandard
Motor Type-
Voltage - Rated100VAC
RPM1200 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm)76.47 / 540
Power - Rated90W
Encoder Type-
Size / DimensionSquare - 3.540" x 3.540" (90.00mm x 90.00mm)
Diameter - Shaft-
Length - Shaft and Bearing0.807" (20.50mm)
Mounting Hole Spacing4.094" (104.00mm)
Termination StyleWire Leads
Features-
Gear Reduction Ratio-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)-
Operating Temperature-10°C ~ 40°C
TT-DKEY-M91Z90GV4L-ND
in stockINR 39796.56
Panasonic Industrial Automation Sales
1 1
Panasonic Industrial Automation Sales M91Z90GV4L-ND
Sku: TT-DKEY-M91Z90GV4L-ND
Description of product
MOTOR INDUCT 90MM 100V 90W
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TypeAC Motor
FunctionStandard
Motor Type-
Voltage - Rated100VAC
RPM1200 RPM
Power - Rated90W
Encoder Type-
Diameter - Shaft-
Termination StyleWire Leads
Gear Reduction Ratio-