RES 1K OHM 30W 5% TO220
Product Attributes:
SeriesLTO 30
Product StatusActive
Resistance1 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)30W
CompositionThick Film
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-LT30J-1.0K-ND
in stockINR 906.7499999999999
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice LT30J-1.0K-ND
Vishay Sfernice LT30J-1.0K-ND
Sku: TT-DKEY-LT30J-1.0K-ND
Description of product
RES 1K OHM 30W 5% TO220
Product Attributes:
SeriesLTO 30
Product StatusActive
Resistance1 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)30W
CompositionThick Film
FeaturesNon-Inductive
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220