RES 15 OHM 100W 5% TO247
Product Attributes:
SeriesLTO 100
Product StatusActive
Resistance15 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)100W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Non-Inductive
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-247-2
Supplier Device PackageTO-247
Size / Dimension0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-LT100J-15-ND
in stockINR 1669.815
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice LT100J-15-ND
Vishay Sfernice LT100J-15-ND
Sku: TT-DKEY-LT100J-15-ND
Description of product
RES 15 OHM 100W 5% TO247
Product Attributes:
SeriesLTO 100
Product StatusActive
Resistance15 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)100W
CompositionThick Film
Package / CaseTO-247-2
Supplier Device PackageTO-247