RES CHAS MNT 75 OHM 5% 25W
Part StatusActive
Resistance75 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)25W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±260ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-L25J75RE-ND
in stockINR 1147.11762
Ohmite
1 1
Ohmite L25J75RE-ND
Ohmite L25J75RE-ND
Sku: TT-DKEY-L25J75RE-ND
Description of product
RES CHAS MNT 75 OHM 5% 25W
Part StatusActive
Resistance75 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)25W
CompositionWirewound