RF TRANS NPN 25V 650MHZ TO92-3
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)25V
Frequency - Transition650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f)-
Gain-
Power - Max350mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max)-
Operating Temperature150°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Supplier Device PackageTO-92-3
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-KSP10BU-ND
in stockINR 56.16
onsemi
1 1
onsemi KSP10BU-ND
onsemi KSP10BU-ND
Sku: TT-DKEY-KSP10BU-ND
Description of product
RF TRANS NPN 25V 650MHZ TO92-3
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Transistor TypeNPN
Frequency - Transition650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f)-
Gain-
Power - Max350mW