IC RF AMP LTE 400MHZ-8GHZ DQ1225
Part StatusActive
Frequency400MHz ~ 8GHz
P1dB20.5dBm
Gain20.5dB
Noise Figure2.2dB
RF TypeLTE, Radar, SATCOM, UMTS, WiFi, WiMAX, WLAN
Voltage - Supply4.75V ~ 5.25V, 5.75V ~ 6.75V
Current - Supply75mA
Test Frequency2GHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-VQFN Exposed Pad
Supplier Device PackageDQ1225
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-3157-PMA3-83LNW+TR-ND
in stockINR 2483.602572
Mini-Circuits
1 1
Sku: TT-DKEY-3157-PMA3-83LNW+TR-ND
Description of product
Part StatusActive
Frequency400MHz ~ 8GHz
P1dB20.5dBm
Gain20.5dB
Noise Figure2.2dB
Current - Supply75mA
Test Frequency2GHz