IC RF AMP GP 300MHZ-3GHZ SOT26
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
Frequency300MHz ~ 3GHz
P1dB22dBm
Gain9dB
Noise Figure1.8dB
RF TypeGeneral Purpose
Voltage - Supply2.75V ~ 5.5V
Current - Supply90mA
Test Frequency-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-1127-1031-2-ND
in stockINR 1050.132688
Analog Devices Inc.
1 1
IC RF AMP GP 300MHZ-3GHZ SOT26
IC RF AMP GP 300MHZ-3GHZ SOT26
Sku: TT-DKEY-1127-1031-2-ND
Description of product
IC RF AMP GP 300MHZ-3GHZ SOT26
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
Frequency300MHz ~ 3GHz
P1dB22dBm
Gain9dB
Noise Figure1.8dB
RF TypeGeneral Purpose
Voltage - Supply2.75V ~ 5.5V
Current - Supply90mA