IC RF AMP CATV 30MHZ-2GHZ SOT89
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
Frequency30MHz ~ 2GHz
P1dB24.1dBm
Gain18.9dB
Noise Figure1.6dB
RF TypeCATV, Cellular
Voltage - Supply3V, 5V
Current - Supply141.7mA
Test Frequency500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-3157-PHA-23LN+TR-ND
in stockINR 3106.33268
Mini-Circuits
1 1
Sku: TT-DKEY-3157-PHA-23LN+TR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
Frequency30MHz ~ 2GHz
P1dB24.1dBm
Gain18.9dB
Noise Figure1.6dB
RF TypeCATV, Cellular
Voltage - Supply3V, 5V
Current - Supply141.7mA
Test Frequency500MHz