IC AMP ISM 400MHZ-4GHZ SOT89-3
Part StatusActive
Frequency400MHz ~ 4GHz
P1dB29.1dBm
Gain14.6dB
Noise Figure3.8dB
RF TypeISM
Voltage - Supply3.15V ~ 5.25V
Current - Supply140mA
Test Frequency2.14GHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-ADL5324ARKZ-R7TR-ND
in stockINR 1057.470326
Analog Devices Inc.
1 1
IC AMP ISM 400MHZ-4GHZ SOT89-3
IC AMP ISM 400MHZ-4GHZ SOT89-3
Sku: TT-DKEY-ADL5324ARKZ-R7TR-ND
Description of product
IC AMP ISM 400MHZ-4GHZ SOT89-3
Part StatusActive
Frequency400MHz ~ 4GHz
P1dB29.1dBm
Gain14.6dB
Noise Figure3.8dB
RF TypeISM
Voltage - Supply3.15V ~ 5.25V
Current - Supply140mA
Test Frequency2.14GHz