6152ffd26c765d502c2dffee FUSE BRD MNT 1.5A 32VAC/VDC 0603 https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6152ffd36c765d502c2dfffb/494percent20seriespercent200603-1608percent20metric-.jpg
FUSE BRD MNT 1.5A 32VAC/VDC 0603
Product Attributes:
Series494
Part StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)1.5 A
Voltage Rating - AC32 V
Voltage Rating - DC32 V
Response TimeFast Blow
Package / Case0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.0766
Approval AgencyCSA, UR
Operating Temperature-50°C ~ 90°C
Color-
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-F11432TR-ND
in stockINR 173.215724
Littelfuse Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-F11432TR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series494
Part StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
Current Rating (Amps)1.5 A
Voltage Rating - AC32 V
Voltage Rating - DC32 V
Response TimeFast Blow
Melting I²t0.0766
Approval AgencyCSA, UR
Color-