615308661a5c884ffc05f7f3 FUSE BOARD MNT 1.25A 125VAC/VDC https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/615308671a5c884ffc05f82d/msf125percent20shortpercent20terminal.jpg
FUSE BOARD MNT 1.25A 125VAC/VDC
Product Attributes:
SeriesMSF 125
Part StatusActive
Mounting TypeThrough Hole
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)1.25 A
Voltage Rating - AC125 V
Voltage Rating - DC125 V
Response TimeFast Blow
Package / CaseRadial, Can
Breaking Capacity @ Rated Voltage100A
Melting I²t0.12
Approval AgencycURus
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Color-
Size / Dimension0.252" Dia x 0.346" H (6.40mm x 8.80mm)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-486-2751-ND
in stockINR 321.708948
Schurter Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-486-2751-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesMSF 125
Part StatusActive
Mounting TypeThrough Hole
Current Rating (Amps)1.25 A
Voltage Rating - AC125 V
Voltage Rating - DC125 V
Response TimeFast Blow
Package / CaseRadial, Can
Melting I²t0.12
Approval AgencycURus
Color-