XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesSaRonix-eCera™ ASSP XO™
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency25 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
TT-DKEY-FNETHE025TR-ND,FNETHE025CT-ND,FNETHE025DKR-ND
in stockINR 144
Diodes Incorporated
1 1
Diodes Incorporated FNETHE025TR-ND,FNETHE025CT-ND,FNETHE025DKR-ND
Sku: TT-DKEY-FNETHE025TR-ND,FNETHE025CT-ND,FNETHE025DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesSaRonix-eCera™ ASSP XO™
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency25 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead