RF ANT 433MHZ WHIP TILT TNC MALE
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range-
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max-
Features-
TerminationTNC Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)5.650" (143.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
TT-DKEY-FLEXI-TNC90-433-ND
in stockINR 1665.525158
RF Solutions
1 1
RF Solutions FLEXI-TNC90-433-ND
Sku: TT-DKEY-FLEXI-TNC90-433-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
RF Family/Standard-
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range-
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max-
TerminationTNC Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)5.650" (143.50mm)