SPEAKR 3.83OHM 60W TOP PT 86.9DB
Product Attributes:
SeriesDX
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeTweeter
Frequency Range2.5 kHz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant822.14Hz
Impedance3.83 Ohms
Efficiency - dBA86.90
Efficiency - Testing1W/1M
Efficiency - TypeHalf Space Sensitivity
Power - Rated60 W
Power - Max-
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConeCloth
Material - MagnetFerrite
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationSolder Eyelet(s)
Size / Dimension2.598" Dia (66.00mm)
Height - Seated (Max)1.417" (36.00mm)
TT-DKEY-DX20BF00-04-ND
in stockINR 1752.48
Peerless by Tymphany
1 1
Peerless by Tymphany DX20BF00-04-ND
Sku: TT-DKEY-DX20BF00-04-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesDX
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeTweeter
Impedance3.83 Ohms
Efficiency - dBA86.90
Efficiency - Testing1W/1M
Power - Rated60 W
Power - Max-
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConeCloth
Material - MagnetFerrite
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationSolder Eyelet(s)