MOSFET N/P-CH 20V SOT363
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
ConfigurationN and P-Channel
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C540mA, 430mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs550mOhm @ 540mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds150pF @ 16V
Power - Max250mW
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSOT-363
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-DMC2004DWKDITR-ND,DMC2004DWKDICT-ND,DMC2004DWKDIDKR-ND
in stockINR 50.39999999999999
Diodes Incorporated
1 1
Diodes Incorporated DMC2004DWKDITR-ND,DMC2004DWKDICT-ND,DMC2004DWKDIDKR-ND
Sku: TT-DKEY-DMC2004DWKDITR-ND,DMC2004DWKDICT-ND,DMC2004DWKDIDKR-ND
Description of product
MOSFET N/P-CH 20V SOT363
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
ConfigurationN and P-Channel
FET FeatureLogic Level Gate
Vgs(th) (Max) @ Id1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs-
Power - Max250mW