SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC
Sensor TypeHall Effect, Open Loop
Current - Sensing200A
Number of Channels1
OutputRatiometric, 0 V ~ 10 V
Sensitivity-
FrequencyDC ~ 6kHz
Linearity±1%
Accuracy±1%
Voltage - Supply20V ~ 50V
Response Time150ms
Current - Supply (Max)30mA
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Supplier Device Package-
TT-DKEY-DHR200C10-ND
in stockINR 32376.960000000003
LEM USA Inc.
1 1
LEM USA Inc. DHR200C10-ND
LEM USA Inc. DHR200C10-ND
Sku: TT-DKEY-DHR200C10-ND
Description of product
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC
Current - Sensing200A
Number of Channels1
OutputRatiometric, 0 V ~ 10 V
Sensitivity-
FrequencyDC ~ 6kHz
Linearity±1%
Accuracy±1%
Voltage - Supply20V ~ 50V
Response Time150ms
Current - Supply (Max)30mA