ADJ PWR RES 15 OHM 75W CHAS MT
Product Attributes:
SeriesDividohm®210
Product StatusActive
Resistance15 Ohms
Power (Watts)75 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter0.563" OD, 0.313" ID (14.30mm x 7.94mm)
Length6.000" (152.40mm)
Mounting TypeChassis Mount
TerminationSolder Lug
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-D75K15RE-ND
in stockINR 5615.792
Ohmite
1 1
Ohmite D75K15RE-ND
Ohmite D75K15RE-ND
Sku: TT-DKEY-D75K15RE-ND
Description of product
ADJ PWR RES 15 OHM 75W CHAS MT
Product Attributes:
SeriesDividohm®210
Product StatusActive
Resistance15 Ohms
Power (Watts)75 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length6.000" (152.40mm)