ADJ PWR RES 5 OHM 50W CHAS MT
Product StatusActive
Resistance5 Ohms
Power (Watts)50 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter0.563" OD, 0.313" ID (14.30mm x 7.94mm)
Length4.000" (101.60mm)
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-D50K5R0E-ND
in stockINR 4567.472
Ohmite
1 1
Ohmite D50K5R0E-ND
Ohmite D50K5R0E-ND
Sku: TT-DKEY-D50K5R0E-ND
Description of product
ADJ PWR RES 5 OHM 50W CHAS MT
Product StatusActive
Resistance5 Ohms
Power (Watts)50 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length4.000" (101.60mm)