ADJ PWR RES 5K OHM 25W CHAS MT
Product Attributes:
SeriesDividohm®210
Product StatusActive
Resistance5 kOhms
Power (Watts)25 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter0.563" OD, 0.313" ID (14.30mm x 7.94mm)
Length2.000" (50.80mm)
Mounting TypeChassis Mount
TerminationSolder Lug
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-D25K5K0E-ND
in stockINR 3242.5119999999997
Ohmite
1 1
Ohmite D25K5K0E-ND
Ohmite D25K5K0E-ND
Sku: TT-DKEY-D25K5K0E-ND
Description of product
ADJ PWR RES 5K OHM 25W CHAS MT
Product Attributes:
SeriesDividohm®210
Product StatusActive
Resistance5 kOhms
Power (Watts)25 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length2.000" (50.80mm)