ADJ PWR RES 5 OHM 175W CHAS MT
Product StatusActive
Resistance5 Ohms
Power (Watts)175 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter1.126" OD, 0.752" ID (28.60mm x 19.10mm)
Length8.500" (215.90mm)
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-D175K5R0E-ND,2485-D175K5R0E-ND
in stockINR 3948.6720000000005
Ohmite
1 1
Ohmite D175K5R0E-ND,2485-D175K5R0E-ND
Sku: TT-DKEY-D175K5R0E-ND,2485-D175K5R0E-ND
Description of product
ADJ PWR RES 5 OHM 175W CHAS MT
Product StatusActive
Resistance5 Ohms
Power (Watts)175 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length8.500" (215.90mm)