ADJ PWR RES 750 OHM 12W CHAS MT
Product Attributes:
SeriesDividohm®210
Product StatusActive
Resistance750 Ohms
Power (Watts)12 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter0.313" OD, 0.187" ID (7.94mm x 4.76mm)
Length1.750" (44.45mm)
Mounting TypeChassis Mount
TerminationSolder Lug
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-D12K750E-ND
in stockINR 3357.536
Ohmite
1 1
Ohmite D12K750E-ND
Ohmite D12K750E-ND
Sku: TT-DKEY-D12K750E-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesDividohm®210
Product StatusActive
Resistance750 Ohms
Power (Watts)12 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length1.750" (44.45mm)