ADJ PWR RES 1 OHM 100W CHAS MT
Product StatusActive
Resistance1 Ohms
Power (Watts)100 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter0.752" OD, 0.500" ID (19.10mm x 12.70mm)
Length6.500" (165.10mm)
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-D100K1R0E-ND
in stockINR 6901.4400000000005
Ohmite
1 1
Ohmite D100K1R0E-ND
Ohmite D100K1R0E-ND
Sku: TT-DKEY-D100K1R0E-ND
Description of product
ADJ PWR RES 1 OHM 100W CHAS MT
Product StatusActive
Resistance1 Ohms
Power (Watts)100 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length6.500" (165.10mm)